Aktuálně ze školní jídelny

Publikováno: 17. 9. 2019 Autor(ka): Dagmar Havlíčková

Vážení rodiče,

tento týden jsme začali ve školní jídelně vydávat 2 hlavní chody. Nově zde působí nová paní hospodářka, která je nápomocna Vám i dětem řešit případné problémy.

Společně se školní družinou připravujeme rozvrh pro obě výdejny, abychom eliminovali fronty na oběd. Snažíme se všichni společně zajistit bezproblémový provoz. Ve výdejnách jídla působí noví zaměstnanci a nejsou ještě naplno zapracováni. Každý den je však situace lepší. K dotazům na porce je vložena na stránky školní jídelny Vyhláška 107/2005 Sb. o školním stravování, která určuje normy. Pro zájemce i Rádce školní jídelny, nutriční doporučení Ministerstva zdravotnictví ke spotřebnímu koši, kterým se společnost Ekolandia řídí. V případě, že dětem jídlo nestačí, mohou si kdykoli přidat. Problém však máme opačný - děti velmi často jídlo ani neochutnají a celé vracejí. Mnoho dětí rovněž vůbec nejí polévky, ač jsou velmi chutné a rovněž si nevezmou ovoce či salát. Do kalkulace oběda i výživových hodnot jsou zahrnuty všechny chody. Posláním správného školního stravování je nabídka zdravé a chutné stravy. A já jsem moc ráda, že se mi to se společností Ekolandia podařilo. Vím, že neuspokojíme všechny strávníky, ale návyky a chutě mají strávníci různé, a to, bohužel, nezměníme. 

Do dnešního dne jsme převedli všem rodičům chybné platby, které přišly na účet školy a byly dohledatelné. Prosím, zkontrolujte si správnost nového účtu školní jídelny a pokud ještě někdo postrádá platbu, obraťte se na ekonomku školy. Některé platby nelze identifikovat. Dále prosím rodiče, aby v zájmu svých dětí platili obědy včas dle pokynů v přihlášce ke stravování. Dětem nebude vydán oběd, pokud nebude včas platba na účtě školní jídelny. Uvařeno je pouze tolik obědů, kolik je zaplaceno.
 
Děkuji za pochopení,
 
Mgr. Dagmar Havlíčková
 
 
 
 
Zdroj: titulní fotka od Christo Anestev z Pixabay

Rychle k cíli