Prohlášení o přístupnosti

 

Webové stránky Základní školy, Praha 4, Pošepného náměstí 2022, Pošepného náměstí 2022, 148 00  Praha 4 – Chodov, jsou vytvořeny s respektem k pravidlům přístupnosti a bezbariérovosti tak, aby splňovaly všechny zásady přístupnosti dle platných legislativních norem a technologických standardů, zejména pak novelu zákona č. 365/2000 Sb. o informačních systémech veřejné správy a vyhlášku Ministerstva vnitra č. 64/2008 Sb. o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti). Návštěvníkům stránek nejsou záměrně kladeny žádné překážky, které by mohly prohlížení stránek znesnadňovat, anebo omezovat.

Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na webovou stránku www.zsposepneho.cz.

Informace prezentované v jiných formátech:

Na tomto webu jsou některé informace dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na tyto soubory jsou v textu vyznačeny příslušnou ikonou upozorňující na jiný obsah cílového odkazu, případně je uvedena informace o formátu a možnosti jeho otevření. V případě videa může být použita technologie Adobe Flash, či je použito standartní Youtube video s jeho ovládáním.

Dokumenty se mohou vyskytnout v těchto formátech:

PDF – pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Acrobat Reader, případně lze doinstalovat doplněk přímo do webového prohlížeče.
DOC(X), XLS(X), PPT(X) – společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče. V případě, že Váš operační systém nepodporuje instalaci těchto prohlížečů, kontaktujte e-mailem nebo telefonicky autora dokumentu a domluvte s ním zaslání souboru v jiném formátu, příp. od něho zdarma vyžádejte další informace.
ZIP – některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány (komprimovaný soubor je možné dekomprimovat přímo v OS Windows, v případě jiného OS je možné stáhnout zdarma nástroj na dekomprimaci).

RTF – dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů.

JPG – formát obrazových dokumentů, který lze otevřít ve volně dostupných aplikacích, např. XnView.

Kontakt na správce webových stránek:

Vaše případné náměty či informace o problémech při zobrazovaní těchto stránek, stejně jako dotazy, návrhy nebo připomínky týkající se obsahu webu či důvodného podezření, že webová stránka nesplňuje požadavky výše uvedené, kontaktujte, prosím, správce webových stránek na e-mailu: blahova@zsposepneho.cz.

 

 

Rychle k cíli