Sluchátko 5.A

17. 9.

Děkuji za hojnou účast na třídních schůzkáchUsmívající se. Připomínám termín odevzdání přihlášek na ŠvP do 26. 9. Lístečky na projekt "Prevence dětské obezity" do tohoto pátku.

Včera jsme se zúčastnili programu "Desatero sov", dozvěděli jsme se nové informace o sovách v naší zemi a některé druhy viděli (a pohladili) na vlastní oči. Bylo to poučné i zábavné. Fotky budou brzo ve fotogalerii.

Připomínám na Pč přinést ruličku od toaletního papíru, na Vv časopisy s obrázky nábytku apod. V pátek nás čeká testík z Pří - půda, nerosty. Průběžně trénujte diktáty, čtěte, opakujte učivo 4. ročníku.

Přikládám učivo na září:

ČJ - opakování vyjmenovaných slov, podstatných jmen a sloves, opakování pravopisu slovesných zakončení přítomného a minulého času, shoda přísudku s podmětem.

M - opakování učiva 4. ročníku, procvičování násobení, dělení, sčítání a odčítání (vše i v písemné podobě pod sebou), složené slovní úlohy, jednotky délky, rýsování čtverce a obdélníku.

Pří - neživá příroda, půda, nerosty, horniny, paliva.

Vl - opakování učiva 4. ročníku, Národní obrození.

If - e-mail, archivační programy (ZIP)

Hv - hodnoty not, zvuk, tón, takt rytmus, opakování písní.

Hezkou středu všem. Vaše TU ČastulíkováMrkající

10. 9.

Dobré odpoledne všem,

prosím někteří ještě stále nedonesli 50 Kč na Desatero sov a 100 Kč na školní hygienické potřeby. Také ne všichni donesli pomůcky do třídy (čtvrtky atd.). Tento týden již jedeme naplno podle plánu a já doufám, že se všem žákům bude v letošním roce dařit! Nepodceňujte přípravu na vyučování, pokud doporučuji připravit se na nějaké cvičení, bude to na tabuli stejně jako domácí úkoly. Průběžně opakujte učivo 4. třídy a zkoušejte diktáty. Také připomínám doplnit čtenářské deníky, portfolia a průběžně se učit básničku. Kontrola deníků bude 30. 9.

Dne 15. 9. se budou konat rodičovské schůzky a to od 17:30 ve školní jídelně, pokračovat společně budeme v 18 hodin v 5. A.

Hezké dny přeje vaše učitelka B. Častulíková Usmívající se

3. 9.

Dobrý den,

přikládám seznam sešitů a pomůcek pro 5. třídu. Pomůcky a sešity nejpozději do konce příštího týdne, nejlépe ale dříve! Tv nebude zůstávat ve třídě ani v šatně, taktéž přezůvky.

Seznam pomůcek:

VV: staré triko, igelit na lavici 50 x 60 cm, hadřík, kelímek, štětce různých velikostí (kulaté i ploché), tempery, vodové barvy, voskovky, modelína, černá tuš, špejle (10), suché pastely, lepidlo Herkules, paleta, ručníček, bělobu, černý fix. Vše v kufříku. 40 čtvrtek A4, 20 čtvrtek A3, barevné papíry 1 sada (nelepící).

TV: dle počasí, tenisky do tělocvičny s nebarvící podrážkou, vše v plátěné tašce.

Penál: 2 pera, 3 tužky (č. 1,2,3), guma, ořezávátko, nůžky, lepidlo malé, fixy, krátké pravítko, pastelky, kružítko, tuhy do kružítka.

Další: dlouhé pravítko 30 cm a trojúhelník s ryskou, čtenářský deník z loňského roku, polštářek, folie na gumování do učebnic.

Veškeré učebnice a sešity musí být obalené, obal na ŽK by měl být průhledný.

SEŠITY:

Kdo má možnost přinést papíry, budeme rádi i za další „sponzorské dárky“.

Info k ŽK: vyplňte, prosím, údaje na str. 1, doplňte váš podpis, vyplňte rozvrh hodin a také školní prázdniny (info žáci obdrží).

• č. 524……6 ks (diktáty, literární vých., sloh, AJ, IF, jeden sešit do zálohy)

• č. 544……5 ks (MŠ, MD, ČJŠ, ČJD, AJ)

• č.424 …… 1 ks (Vl)

• č. 420….. 2 ks (geometrie, Pří + podložky)

• č. 644…. 3 ks (notýsek na úkoly, Aj a desetiminutovky)

• notový sešit ……1ks

• desky  A4 na testíky a pracovní listy

Do třídy prosím také o zaslání dostatečného množství papírových utěrek a  papírových kapesníků.

Děkuji! Čs Usmívající se

Milí žáci a rodiče,

prázdniny se pomalu chýlí ke konci a já už se moc těším, až vás znovu všechny uvidím. Doufám, že celý nadcházející školní rok proběhne v klidu a v pohodě a že se vám ve škole bude líbit. Přeji vám, ať vkročíte do školy tou správnou nohou! Úspěšný školní rok 2014/2015 vám přeje vaše paní učitelka ČastulíkováUsmívající se

Organizace výuky nadcházejícího týdne:

Po    8 - 8,45

Út    8 - 11, 45

St - Pá - dle rozvrhu

Školní družina

je v provozu od 1. září. Do družiny mohou nastoupit pouze žáci, kteří mají ŘÁDNĚ VYPLNĚNOU PŘIHLÁŠKU nebo lísteček se jménem žáka, kontaktem na rodiče, hodinou odchodu,s kým bude žák odcházet, datem a podpisem rodičů, a uhrazený poplatek, variabilní symbol se po celou dobu docházky do družiny nemění.
Rodiče prvňáčků dostanou veškeré informace o družině - přihlášení, úhrada, provoz - na třídní schůzce
1. září 2014. Noví žáci si podklady k úhradě vyzvednou ve školní družině.
Přihlášku do školní družiny najdete zde