Sluchátko 5.A

Prázdniny

Vážení rodiče, milé děti,

ráda bych se s Vámi touto cestou ještě jednou rozloučila. Děkuji Vám za vše, co jsme spolu během tří let prožili. Budete mi chybět. Přeji Vám krásné léto. 

S pozdravem Veronika Dočekalová

HOP 2. den

Vážení rodiče, milé děti, v návaznosti na informace ze včerejšího dne, bych chtěla doplnit, že zítra začínáme opravdu sportovat.
K dětem: Nezapomeňte si sportovní oblečení a hlavně sportovní obuv (apeluji na dívky, aby si opravdu vzaly obuv určenou ke sportování, i když do školy přijdou v balerínkách). Od zítra by nám mělo ubývat oblačnosti, a tak si do batůžku nezapomeňte přibalit hoooodně pití a namazat si alespoň uši a tváře opalovacím krémem, budeme celé dopoledne venku na školním hřišti. Sejdeme se ve třídě na 8:00 hod., vezměte si s sebou žákovskou knížku, svačinu, pití, případně náhradní triko (kraťasy), a hlavně dobrou náladu.  

Věřím, že naše snaha a nasazení přinesou tížené úspěchy. 

S pozdravem Dočekalová

HOP 20.-24.2016

Vážení rodiče, milé děti, na zítřejší den připadlo datum zahájení Her olympijských pošepňáckých. Připravovali jsme se na to dlouho, dlouho jsme se také těšili, našťěstí naše čekání končí... očekávaný týden je tady.

V týdnu od 20. do 24.6. je zkráceno vyučování do 11:45 hod.  

Program pondělí 20.6.2016
Sraz: 8:00 v kmenových třídách

1. vyučovací hodina: příprava na zahájení - oblékání dresů, případně líčení barvami na obličej, příprava maskota,vlajky, znovupředání organizačních pokynů 

2.-3. vyučovací hodina: slavnostní zahájení HOP, představení států, které jednotlivé třídy reprezentují, sliby sportovců; po zahájení pamětná hra (co nejpřesnější přetlumočení textu)

4. vyučovací hodina: práce s textem- historie olympijských her

S sebou každý den do školy noste: žákovskou knížku (zítra zejména, abych zkontrolovala, zda máte podepsané zkrácené vyučování), svačinu, pití (větší množství zejména od úterý, kdy začneme hodně sportovat), přezůvky, sportovní obuv na ven, sportovní oblečení (od úterý, zítra ještě není potřeba), čip na obědy, psací potřeby. 

Od úterý začnou sportovní disciplíny. S sebou je potřeba hlavně sportovní oblečení a sportovní obuv. Prosím, aby i dívky, které nosí různé balerínky, měly pro tyto dny opravdu boty určené ke sportování. Počasí by mělo být krásné, nicméně s tím doporučuji se raději namazat opalovacím krémem. 

Družina je plnohodnotně v provozu. 

Informace pro další dny budu průběžně doplňovat. Děkuji. S pozdravem V. Dočekalová

Výlet na Karlštejn

Vážení rodiče, na následujících řádcích rekapituluji informace k zítřejšímu výletu na Karlštejn. 

Sraz: 7:10 hod. u školy

Odchod od školy: 7:15 hod.

Odjezd autobusu z parkoviště Krejnická: 7:30 hod.

!!! V případě pozdního příchodu dítě odchází do školy, kde se zapojí do výuky s dětmi, kteří na výlet nejely. Výuka končí v 11:45 hod.

Předpokládaný návrat: 16:00 - 16:30 hod.

V případě velmi nepříznivého počasí ( doufejme, že ne), se po prohlídce odebereme do školy a zbývající program dle výše uvedeného časového harmonogramu proběhne v prostorách školy. 

S sebou: batůžek, svačinu ( kdo nemá zaplacený oběd, velkou svačinu), pití, pláštěnku pro případ deště, kapesné dle uvážení, igelitovou tašku, pohodlnou obuv. Případně doporučuji namazat opalovacím krémem obličej a nastříkat se repelentem proti klíšťatům. S sebou dále: penál (hlavně pastelky, psací potřeby, gumu). Nezapomeňte si kartičky na stanoviště a na sebe kostým, kdo nemá, alespoň klobouk, který jsme vyráběli.  

S pozdravem Dočekalová

Zpráva ze dne 22.4.2016

Vážení rodiče, 

ráda bych Vás upozornila na třídní schůzky, které se konají v pondělí  24.4.2016 od 17:30 hod. ve třídě 5.A. Blíže Vás seznámím s prospěchem žáčků k 3. čtvrtletí a s blížícími se třídními i celoškolními akcemi.

Přeji hezký víkend. S pozdravem V.Dočekalová

 

Milé děti, zítra si na pracovní činnosti přineste kousek provázku nebo stužky, může být i barevný provázek, případně papírová stuha na dárky. Dále je na vás, jak si brusli ozdobíte, doporučuji kousky látek, třpytivé sypání, barevné papíry, vyražené různé tvary (pokud máte doma razidlo). Také zítra něco donesu, včetně brček, které budeme potřebovat.

Děkuji. S pozdravem V. Dočekalová

Vážení rodiče, milé děti, 

ráda bych Vám popřála mnoho štěstí, zdraví, lásky a spokojenosti v roce 2016. Žáčkům nesmím opomenout popřát mnoho úspěchů ve škole. 

Po prázdninách se sejdeme na vyučování dle rozvrhu, učebnice i sešity si vezměte dle předmětů, které připadají na pondělí. V původním příspěvku na sluchátku jsem uvedla, že nás čeká v pondělí třídnická hodina, nicméně bych se ráda opravila, 4. leden spadá do 1. týdne v roce a třídnická hodina se tedy nekoná. Omlouvám se za původní mylné sdělení. 

Ráda bych upozornila na blížící se termín odevzdávání čtenářských deníků, ve kterém bych měla najít další dvě knihy. Termín odevzdání je 8. ledna. 

Ostatní informace k organizaci dalších školních dní sdělím v příštím týdnu. 

Děkuji. S pozdravem V. Dočekalová

Zpráva ze dne 15.11.

Dobrý nedělní večer, 

ráda bych všechny rodiče upozornila na blížící se třídní schůzky, které proběhnou v pondělí 23.11. od 17:30 hod. ve třídě 5.A (1. patro, 2. stupeň). 

Milí žáčci na páteční pracovní činnosti si doneste minimálně 10 slisovaných listů, které nám teď hojně opadávají ze všech listnáčů. Velikosti i tvar by měly být různorodé. Doporučuji lepidlo Herkules.

Děkuji. S pozdravem V. Dočekalová 

Doporučená literatura

Dobrý večer, 

blíží se 1.termín odevzdání čtenářských deníků dne13. listopadu. 

Doporučená literatura pro 5. ročník

Žák/žákyně si v průběhu školního roku dle svého zájmu a svých schopností a možností povinně za čtvrtletí vybere jednu knihu z doporučeného seznamu a jednu knihu libovolnou. Seznam doporučené četby ještě průběžně doplním. Prosím, aby si žáci vybírali knihy, které ještě nečetli. Dávám možnost vybrat si jinou knihu od autora uvedeného v seznamu, musím být ale o této skutečnosti předem obeznámena.  Celkem žák musí za školní rok přečíst minimálně 8 knih, ale za každou navíc budu velmi vděčná...

 

Bass, Eduard: Klabzubova jedenáctka

Defoe, Daniel: Robinson Crusoe

Ende, Michal: Nekonečný příběh

                         Děvčátko Momo a ukradený čas

Foglar, Jaroslav:  Hoši od Bobří řeky

                               Záhada hlavolamu

                               Stínadla se bouří                     

Grimm, W. a J.: Pohádky bratří Grimmů

Kästner, Erich: Luisa a Lotka

Kipling, Rudyard: Kniha džunglí 

Lindgrenová, Astrid: Pipi dlouhá punčocha

                                      Bratři Lví srdce

MacDonaldová, Betty: Paní Láryfáry I-III.

Paolini, Christopher:  Eragon

Petiška, Eduard: Staré řecké báje a pověsti

Poláček, Karel: Bylo nás pět

Rowling, J.K.: Harry Potter (možno jakýkoliv díl)

Saint-Exupéry Antoine de: Malý princ

Steklač , Vojtěch: Velké Boříkovy lapálie (nebo jen Boříkovy lapálie)

Šrut, Pavel: Ezopovy bajky

Tolkien, John Renald Reuel: Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky

Verne, Jules: Podivuhodné setkání v džungli

                         Dvacet tisíc mil pod mořem

                         Cesta kolem světa za 80 dní

                         Tajuplný ostrov

Williams, David: Pan Smraďoch (poučná)

 

NEZAPOMEŇ: Čtením si rozšiřujeme slovní zásobu i obzory...!!!
                         


                    

 

 

 

 

Dobrý den,

zítra proběhne výuka dle rozvrhu. Vyučování končí ve 12:40 hod. Všichni by si měli donést potřebné učebnice a hlavně kružítko. Budeme ho potřebovat v geometrii i při pracovních činnostech. Na pracovní činnosti si přineste barevné papíry, pokud už jste si je koupili, v opačném případě je dodám já. Velmi rodičům děkuji za spěšné zaslání finančního obnosu na pomůcky. Kdo ještě neposlal, prosím, aby tak učinil, co nejdříve, abych mohla pomůcky nakoupit, zejména čtvrtky. 
Dnes jsem po dětech zaslala návratky, které se týkají zájmu o hlídání v úterý mezi odpoledním vyučováním. V případě, že žák/žákyně chodí do družiny, obdržel lísteček také, ale automaticky vyplňuje, že zájem nemá, protože v době hlídání je v družině.  

Děkuji. S pozdravem V. Dočekalová

Dobrý den,

zítra, ve čtvrtek 3.9., končí vyučování v 11:45 hod. Výuka dle rozvrhnu proběhne 3. a 4. vyučovací hodinu. Na VV výchovu stačí pastelky. Dnes jsem rozdala seznam s pomůckami, prosím o jejich pořízení nejpozději do pondělí 7.9., včetně nakoupených sešitů. Zároveň dnes žáci obdrželi žádost o finanční částku ve výši 500 Kč na nákup pomůcek, částka zahrnuje nákup pracovních sešitů na Aj a příspěvek na hygienické potřeby ve výši 100 Kč. Prosím o zaslání částky nejpozději do pátku 4.9. společně s podepsanou návratkou. Zítra budu kontrolovat obalené a vyplněné žákovské knížky. Prosím o vyplnění 1. a 2. strany na základě rozdaných bulletinů. Rozvrh, který jsme si do ŽK knížek vyplňovali tužkou, nemusí být definitivní, prosím, aby ho nikdo neobtahoval. 

Děkuji. S pozdravem V. Dočekalová 

Dobrý večer,

milí žáčci, velmi mě potěšilo vidět vás zase dnes všechny pohromadě, věřím, že spolu prožijeme krásný školní rok, i když v úplně nové třídě. Zítra se ve škole ohřejeme na 4 vyučovací hodiny, vyučování skončí v 11:45 hod. Žáci, kteří budou chodit do družiny, musí předem donést přihlášku, bez ní do družiny jít nemohou!!! Zítra bude den organizační, předám důležité informace k organizaci školního roku...rozvrh, vyučující. Žáci obdrží žákovskou knížku, kterou budeme společně vyplňovat. Zítra by si každý žák měl donést psací potřeby a nějaký zápisníček. Každý žák ode mě dostane nový zprávníček. Veškeré důležité informace budu psát paralelně na sluchátko. 
Děkuji. S pozdravem V. Dočekalová 

Dobrý večer,

milí žáčci, zítra se sejdeme pouze na jednu vyučovací hodinu, končit budeme v 8:45 hod., ve středu 2.9. strávíme ve škole 4 vyučovací hodiny, vyučování skončí v 11:45 hod., ostatní informace vám sdělím v průběhu příštích dnů.

Děkuji. S pozdravem V. Dočekalová 

Zahájení školního roku

Vážení rodiče, milí žáčci a žákyňky, 

nemohu jinak než vás přivítat do nového školního roku, který začne v úterý 1.9. 2015. Společně vykročme pravou nohou do posledního ročníku prvostupňového žebříku a představme si, že na vrcholu našeho stoupání je vztyčená vítězoslavná vlajka, kterou společně získáme. První setkání proběhne v úterý po otevření školy, v 7:40 hod. u šaten, budu na vás čekat, moji páťáčci, a těšit se na nová dobrodružství. Nesmím ale opomenout, učení je sice mučení, ale co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. 

S pozdravem Veronika Dočekalová 

Školní družina

je v provozu od 1. září. Do družiny mohou nastoupit pouze žáci, kteří mají ŘÁDNĚ VYPLNĚNOU PŘIHLÁŠKU  a uhrazený poplatek, variabilní symbol se po celou dobu docházky do družiny nemění.
Rodiče prvňáčků dostanou veškeré informace o družině - přihlášení, úhrada, provoz - na třídní schůzce
1. září 2015. Noví žáci z ostatních tříd si podklady k úhradě vyzvednou ve školní družině.
Přihlášku do školní družiny najdete zde

11.7. Dobrý den, pro děti, které si už o prázdninách chtějí něco přečíst, vkládám doporučený seznam četby pro 5. ročník. Děkuji. Dočekalová

Doporučená literatura pro 5. ročník

Žák/žákyně si v průběhu školního roku dle svého zájmu a svých schopností a možností povinně za čtvrtletí vybere jednu knihu z doporučeného seznamu a jednu knihu libovolnou. Seznam doporučené četby ještě průběžně doplním. Prosím, aby si žáci vybírali knihy, které ještě nečetli. Dávám možnost vybrat si jinou knihu od autora uvedeného v seznamu, musím být ale o této skutečnosti předem obeznámena.  Celkem žák musí za školní rok přečíst minimálně 8 knih, ale za každou navíc budu velmi vděčná...

 

Bass, Eduard: Klabzubova jedenáctka

Defoe, Daniel: Robinson Crusoe

Foglar, Jaroslav:  Hoši od Bobří řeky

                               Záhada hlavolamu

                               Stínadla se bouří                     

Grimm, W. a J.: Pohádky bratří Grimmů

Kästner, Erich: Luisa a Lotka

Kipling, Rudyard: Kniha džunglí  

Lindgrenová, Astrid: Pipi dlouhá punčocha

MacDonaldová, Betty: Paní Láryfáry I-III.

Paolini, Christopher:  Eragon

Petiška, Eduard: Staré řecké báje a pověsti

Poláček, Karel: Bylo nás pět

Rowling, J.K.: Harry Potter (možno jakýkoliv díl)

Saint-Exupéry Antoine de: Malý princ

Steklač , Vojtěch: Velké Boříkovy lapálie (nebo jen Boříkovy lapálie)

Šrut, Pavel: Ezopovy bajky

Tolkien, John Renald Reuel: Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky

Verne, Jules: Podivuhodné setkání v džungli

                         Dvacet tisíc mil pod mořem

                         Cesta kolem světa za 80 dní

                         Tajuplný ostrov