Sluchátko 5.A

Dobrý den,

zítra, ve čtvrtek 3.9., končí vyučování v 11:45 hod. Výuka dle rozvrhnu proběhne 3. a 4. vyučovací hodinu. Na VV výchovu stačí pastelky. Dnes jsem rozdala seznam s pomůckami, prosím o jejich pořízení nejpozději do pondělí 7.9., včetně nakoupených sešitů. Zároveň dnes žáci obdrželi žádost o finanční částku ve výši 500 Kč na nákup pomůcek, částka zahrnuje nákup pracovních sešitů na Aj a příspěvek na hygienické potřeby ve výši 100 Kč. Prosím o zaslání částky nejpozději do pátku 4.9. společně s podepsanou návratkou. Zítra budu kontrolovat obalené a vyplněné žákovské knížky. Prosím o vyplnění 1. a 2. strany na základě rozdaných bulletinů. Rozvrh, který jsme si do ŽK knížek vyplňovali tužkou, nemusí být definitivní, prosím, aby ho nikdo neobtahoval. 

Děkuji. S pozdravem V. Dočekalová 

Dobrý večer,

milí žáčci, velmi mě potěšilo vidět vás zase dnes všechny pohromadě, věřím, že spolu prožijeme krásný školní rok, i když v úplně nové třídě. Zítra se ve škole ohřejeme na 4 vyučovací hodiny, vyučování skončí v 11:45 hod. Žáci, kteří budou chodit do družiny, musí předem donést přihlášku, bez ní do družiny jít nemohou!!! Zítra bude den organizační, předám důležité informace k organizaci školního roku...rozvrh, vyučující. Žáci obdrží žákovskou knížku, kterou budeme společně vyplňovat. Zítra by si každý žák měl donést psací potřeby a nějaký zápisníček. Každý žák ode mě dostane nový zprávníček. Veškeré důležité informace budu psát paralelně na sluchátko. 
Děkuji. S pozdravem V. Dočekalová 

Dobrý večer,

milí žáčci, zítra se sejdeme pouze na jednu vyučovací hodinu, končit budeme v 8:45 hod., ve středu 2.9. strávíme ve škole 4 vyučovací hodiny, vyučování skončí v 11:45 hod., ostatní informace vám sdělím v průběhu příštích dnů.

Děkuji. S pozdravem V. Dočekalová 

Zahájení školního roku

Vážení rodiče, milí žáčci a žákyňky, 

nemohu jinak než vás přivítat do nového školního roku, který začne v úterý 1.9. 2015. Společně vykročme pravou nohou do posledního ročníku prvostupňového žebříku a představme si, že na vrcholu našeho stoupání je vztyčená vítězoslavná vlajka, kterou společně získáme. První setkání proběhne v úterý po otevření školy, v 7:40 hod. u šaten, budu na vás čekat, moji páťáčci, a těšit se na nová dobrodružství. Nesmím ale opomenout, učení je sice mučení, ale co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. 

S pozdravem Veronika Dočekalová 

Školní družina

je v provozu od 1. září. Do družiny mohou nastoupit pouze žáci, kteří mají ŘÁDNĚ VYPLNĚNOU PŘIHLÁŠKU  a uhrazený poplatek, variabilní symbol se po celou dobu docházky do družiny nemění.
Rodiče prvňáčků dostanou veškeré informace o družině - přihlášení, úhrada, provoz - na třídní schůzce
1. září 2015. Noví žáci z ostatních tříd si podklady k úhradě vyzvednou ve školní družině.
Přihlášku do školní družiny najdete zde

11.7. Dobrý den, pro děti, které si už o prázdninách chtějí něco přečíst, vkládám doporučený seznam četby pro 5. ročník. Děkuji. Dočekalová

Doporučená literatura pro 5. ročník

Žák/žákyně si v průběhu školního roku dle svého zájmu a svých schopností a možností povinně za čtvrtletí vybere jednu knihu z doporučeného seznamu a jednu knihu libovolnou. Seznam doporučené četby ještě průběžně doplním. Prosím, aby si žáci vybírali knihy, které ještě nečetli. Dávám možnost vybrat si jinou knihu od autora uvedeného v seznamu, musím být ale o této skutečnosti předem obeznámena.  Celkem žák musí za školní rok přečíst minimálně 8 knih, ale za každou navíc budu velmi vděčná...

 

Bass, Eduard: Klabzubova jedenáctka

Defoe, Daniel: Robinson Crusoe

Foglar, Jaroslav:  Hoši od Bobří řeky

                               Záhada hlavolamu

                               Stínadla se bouří                     

Grimm, W. a J.: Pohádky bratří Grimmů

Kästner, Erich: Luisa a Lotka

Kipling, Rudyard: Kniha džunglí  

Lindgrenová, Astrid: Pipi dlouhá punčocha

MacDonaldová, Betty: Paní Láryfáry I-III.

Paolini, Christopher:  Eragon

Petiška, Eduard: Staré řecké báje a pověsti

Poláček, Karel: Bylo nás pět

Rowling, J.K.: Harry Potter (možno jakýkoliv díl)

Saint-Exupéry Antoine de: Malý princ

Steklač , Vojtěch: Velké Boříkovy lapálie (nebo jen Boříkovy lapálie)

Šrut, Pavel: Ezopovy bajky

Tolkien, John Renald Reuel: Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky

Verne, Jules: Podivuhodné setkání v džungli

                         Dvacet tisíc mil pod mořem

                         Cesta kolem světa za 80 dní

                         Tajuplný ostrov